Upravit stránku
09. 09. 2019Brožek Ladislav

V pátek se opět po roce na počátku prvního zářijového víkendu otevřely brány tradičního domácího turnaje v basketbalu v kategorii U11.  Turnaje se kromě domácího SŠB zúčastnily i týmy BK Pardubice a BK Studánka Pardubice. Do Pardubic se také postupně sjelo 11 mimo pardubických týmů.

Hlavním dějištěm turnaje byla jako vždy ZŠ Studánka Pardubice. Turnaj se dále konal v tělocvičně SG Pardubice, Hale BK Pardubice a ZŠ Dubina.

Všichni mladí sportovci přijeli v dobré náladě a s velkým odhodláním utkat se se svými soupeři o 26. Labský pohár.  Vítězství si po roční přestávce s sebou odvezl tým BK Pardubice, který se o titul utkal ve finálové skupině s týmy BCM Olomouc a loňskými vítězi chlapci z BA Sparta Praha. Vítězství BK Pardubice bylo naprosto zasloužené. Výkony, které tým podával v průběhu celého víkendu, byly natolik přesvědčivé, že o jejich celkovém vítězství bylo jen málo pochyb, byť na tribunách diváků probíhaly mezi rodiči stálé diskuze o tom,  jak je na tom ten který soupeř a kdo má šanci vyhrát.


V době kdy na hale ZŠ Studánka probíhaly boje o příčky nejvyšší, zároveň v tělocvičně ZŠ Studánka probíhal urputný boj o poslední příčky turnaje mezi domácím celkem SŠB Pardubice a týmem TJ Sokol Kladno 10. 

Boj o každý míč a maximum vstřelených košů byl po celou dobu znát na všech zúčastněných malých hráčích i hráčkách. U těch účastníků, kde zatím vzhledem k jejich věku chybělo dostatek hráčských zkušeností, byla zřetelně znát jejich touha a nadšení pro hru. Sběr zkušeností jim postupem času dodá dostatek sil a schopností utkávat se o vyšší nežli poslední příčky.

Brány celého turnaje se uzavřely v neděli krátce po poledni, kdy ředitel turnaje předal vítěznému týmu BK Pardubice 26. Labský pohár. Zároveň všem hráčům i hráčkám popřál mnoho dalších sportovních úspěchů.

Turnaj se celou dobu nesl v duchu FAIRPLAY, za což je všem účastníkům třeba poděkovat.

Tak na viděnou zase za rok!


Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti