Upravit stránku

Něco málo historie

V Pardubicích má basketbal velmi dlouhou tradici. Od samého začátku však směřoval spíše cestou mužského basketbalu. To se změnilo v devadesátých letech, kdy vedle chlapeckých mládežnických klubů vznikl i klub dívčí – SŠB Pardubice. Netrvalo dlouho a pardubická děvčata se probojovala mezi nejlepší družstva v celé republice. Tradičním soupeřem jim byl zejména Hradec Králové. Ale ostudu neudělala ani na mezinárodních turnajích v zahraničí. V roce 1997 si například přivezla z dánské Kodaně stříbrné medaile.

Umění basketbalových trenérů ve spojení s talentem a tréninkovou dřinou nadějných sportovkyň začaly nést své ovoce. V roce 2001 se mladší dorostenky SŠB Pardubice staly dokonce mistryněmi republiky. Odchovankyněmi prvního pardubického ženského klubu jsou například reprezentantky České republiky Petra Kulichová nebo Kateřina Bartoňová. Své sportovní začátky si v klubu odbyla i velmi úspěšná paralympijská sportovkyně Tereza Diepoldová.

Od začátku existence klubu kladou všichni jeho členové velký důraz na vlastnosti jako slušnost, smysl pro fair play a sportovní chování. Trenérskou základnu tvoří tým zkušených sportovních odborníků, který se za dvacet let rozrostl o nejednoho původního hráče či hráčku.

Co děláme

SŠB Pardubice i nadále pokračuje ve vyhledávání mladých talentů. Děti dnes oproti dobám dřívějším hrají v nejmladších kategoriích ve smíšených družstvech. Při trénincích se klade důraz hlavně na pohybovou všestrannost, protože si v klubu uvědomují, že přílišná specializace takovýchto malých dětí je spíš na škodu než ku prospěchu věci. Děti si proto na trénincích hrají, učí se základům basketbalu, ale nechybí ani atletika nebo gymnastika. V SŠB se od začátku klade velký důraz na rozvoj základních pohybových vlastností.

Žáci, junioři i dospělí ze sebe vydávají maximum sportovního úsilí. Zažíváme při tom spoustu sportovních radostí, ale i zklamání s proher. O tom je sport. Všichni se učíme, že pokud táhneme za jeden provaz, tak můžeme porazit jakoli silného soupeře. 

V průběhu každého roku patří do našich společných aktivit nejen sport, což jsou tréninky a zápasy, ale také různé volno časové aktivity. Jezdíme na výlety (Legoland), pořádáme nebo jezdíme na zábavní akce (Milkuláš, Bowling, Streetball), pro dospěláky a nejen členy týmu, ale i pro rodiče malých i velkých hráčů a všechny známé a kamarády pořádáme tradiční každoroční Ples SŠB.


Čím je pro mě SŠB

SŠB je pro mě spousta sportu, práce na sobě, odpovědnost k týmu, kamarádi a hodně legrace. Taky úsměv, když vyhrajeme a smutek a někdy i slzy, když prohrajeme. 

NIKDY BYCH VŠAK NEMĚNIL. SŠB JSEM PROSTĚ JÁ. :-)


Pokud se přidáte do našeho týmu budete si užívat, stejně jako my, všechny ty bezvadné akce.